Pokyny pro pacienty před plánovaným operačním výkonem v lokální anestezii

  • Lačnění, kouření, alkohol, návykové látky: V den zákroku můžete normálně jíst a dodržujte též normální pitný režim.    Omezte kouření na minimum, alkohol nepijte 2 dny před výkonem, omamné látky neužívejte minimálně 1 týden před výkonem.
  • Medikamenty: Pokud Vám nebude naordinováno jinak, užívejte vlastní trvalou medikaci dle    rozpisu. V případě užíváni léků při cukrovce (perorální antidiabetika nebo inzulin) se poraďte s lékařem, který bude provádět předoperační vyšetření nebo     s Vaším ošetřujícím lékařem. Léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou    (Anopyrin, Aspirin, Acylpyrin, kombinované preparáty), vitamín E, neužívat v období 7 – 10 dní před výkonem, užíváte-li jiné preparáty na omezení srážlivosti krve,     je nutno se poradit s Vaším ošetřujícím lékařem. Užívání potravinových     doplňků konzultujte s Vaším lékařem nebo plastickou sestrou konzultantkou. Pokud před operací začnete užívat nové léky nebo změníte dávkování jakéhokoliv v současnosti užívaného léku, je nezbytně nutné o této skutečnosti informovat plastickou sestru nebo operatéra.
  • Akutní onemocnění: Pokud v průběhu 14·ti dnů před výkonem proděláte jakékoliv akutní onemocnění     (nachlazení, angínu, jiné onemocnění dýchacích cest, opar, gynekologické záněty) nebo se Vám těsně před výkonem objeví známky takového onemocněni (kašel, rýma, teplota, bolest hlavy, krku – kontaktujte prosím naší kliniku k poradě s lékařem.
  • Menstruační cyklus: Informujte operatéra nebo lékaře  o obvyklých terminech menstruačního cyklu, aby bylo možné upravit termín výkonu tak, aby se neshodoval s právě probíhajícím krvácením.

Opatření po výkonu

Zajistěte si předem doprovod na cestu domů po výkonu, samotnou/ného bychom Vás propustit nemohli. Pokud je Vám cokoli z výše uvedeného nejasné, požádejte Vašeho ošetřujícího lékaře nebo specializovanou sestru o podrobné vysvětlení.